Zainstaluj program Sabar

Aby móc zainstalować program Sabar, upewnij się, że posiadasz uprawnienia administratora systemu Windows na swoim komputerze. Jeśli ich nie posiadasz, skontaktuj się ze swoim administratorem lub informatykiem, aby umożliwił Ci zainstalowanie aplikacji na Twoim komputerze.

Następnie pobierz plik instalacyjny programu Sabar (pobierz program Sabar) i zapisz na dysku. Ściągnięty plik jest w formacie skompresowanego archiwum ZIP - otwórz je i kliknij dwukrotnie w ikonę pliku instalacyjnego. Wówczas uruchomi się instalator programu – postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli instalacja przebiegła pomyślnie, możesz rozpocząć pracę z programem Sabar.

Uruchom program Sabar i zaloguj się do systemu KRD

Uruchom Sabara, otwierając menu Start i wybierając aplikację "Sabar - Import transzy". Jeśli w menu Start od razu nie widzisz Sabara, wejdź we Wszystkie programy -> Krajowy Rejestr Długów -> Sabar.

Po uruchomieniu pojawi się okno logowania do systemu KRD. Wpisz tutaj login i hasło, które zostało Ci wysłane podczas rejestracji w systemie KRD.

Możesz też utworzyć dedykowane subkonto dla operacji masowych. Uruchom przeglądarkę internetową, wejdź do Panelu Klienta KRD i tam dodaj nowego użytkownika, nadając mu odpowiednie uprawnienia "Komunikacja – transza Nicci" – i już możesz logować się do programu Sabar używając nowego subkonta.

Uwaga: aby korzystać z systemu KRD, musisz najpierw potwierdzić dane swojej firmy! W tym celu uruchom przeglądarkę internetową i wejdź do Panelu Klienta KRD: jeśli nie masz jeszcze potwierdzonych danych, zaraz po zalogowaniu pokaże się okno, w którym  dokonasz potwierdzenia. Jeśli  okno się nie wyświetli, oznacza to, że dane zostały już wcześniej potwierdzone.

1-Sabar-logowanie.png
⇦ Powrót